ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Чемпіонат України зі спортивного радіо-орієнтування.

28-31 липня  2017 року в м.Коростишів Житомирської області пройшов Чемпіонат України зі спортивного радіо-орієнтування.                    Спортивна радіопеленгація або «полювання на лисиць» – дисципліна радіоспорту, що зародилася в Данії та Англії відразу після ІІ світової війни. Являє собою змагання між спортсменами, які за допомогою карти місцевості, компаса і радіоприймача з направленою антеною (3,5 МГц і 144 МГц, він же – «пеленгатор») повинні знайти задану кількість радіопередавачів в лісі, на пересіченій місцевості. Потрібно знайти «лисиць» (як правило, 5) за найменший час. Участь у змаганнях вимагає не тільки значної фізичної, а й розумової натренованості.                               Головні події чемпіонату відбувалися в навколишніх лісах біля міста Коростишів, де проводились змагання у чотирьох видах програми (змагання на діапазоні 3,5 МГц і 144 МГц, «спринт» та з спортивного радіо-орієнтування) з чотирьох категорії: юнаки Ч/Ж-14,Ч/Ж-16,юніори Ч/Ж-19 та дорослі Ч/Ж-21. Херсонську область представляли 10 спортсменів-вихованці Херсонського Центру позашкільної роботи, керівник Капара М.В.

У перший день змагань дистанції були ускладненими, з незначними перепадами висот та ділянками лісу з важким проходженням. Дистанції спринту потребують швидкісної пеленгації та миттєвого прийняття рішень. Передавач «лисиці» виходить в ефір усього на 12 секунд упродовж кожної хвилини, тому найдрібніші помилки залишають спортсменів за межами призерів. Цей вид програми ще не набув в Україні належного розвитку. За таких умов, проявивши надзвичайну витримку, швидкість і витривалість, бронзові медалі в «спринті» у командному заліку в категорії Ч-16 здобули гуртківці ХЦПР Зубченко Ігор та Шеховцов Андрій, а в категорії Ч-19 Чернишов Микита, Ілюк Олександр також посіли 3 місце.                                                                                             Наступного дня змагання проходили на дистанціях на діапазоні 3.5 МГц. Змагання були проведені у лісопарковій зоні міста Коростишів на рівнинній місцевості, і це надавало змаганням більшої динамічності. Завдяки максимальним зусиллям Херсонським спортсменам вдалося вибороти нагороди: срібло в особистому заліку здобули – Зайцева Єлизавета Ж-16 та 3-місце у командному заліку в категорії Ж-16 Зайцева Єлизавета, Ліхтей Вікторія .                                                                                   На третій день чемпіонату на дистанціях на діапазоні 144 МГц місцевість дещо нагадувала перший день змагань з достатньо пересіченим рельєфом та з важким проходженням лісу. І знов гуртківці ХЦПР посіли високі призові місця у командному заліку: ІІ місце – в категорії Ч-19 – Чернишов Микита, Ілюк Олександр ; ІІІ місце – в категорії Ч-16 здобули Зубченко Ігор та Шеховцов Андрій.                                                                      Радіо-орієнтування проводилося в останній день змагань. В цей знову відзначилася в особистому заліку ІІІ місце – Зайцева Єлизавета Ж-16 та ІІ-місце у командному заліку в категорії Ж-16 здобули Зайцева Єлизавета, Ліхтей Вікторія. В категорії Ч-19 Чернишов Микита, Ілюк Олександр також посіли ІІІ місце.                                                                                           В змаганнях також брали участь і наші ветерани, а зараз -керівники гуртків Кобець Вікторія в категорії Ж-35 виборола 4 золоті медалі, вигравши всі чотири дні змагань, Кобець Сергій приймав участь тільки в радіо-орієнтуванні, програвши одну секунду в категорії Ч-50, посів ІІ місце.                                                                                                                 За підсумками чемпіонату Херсонські спортсмени зайняли шосте загальнокомандне місце. В змаганнях приймало участь 124 спортсмена, з 14-ті областей України.                                                                                      Досягнення Херсонських спортсменів стали можливими завдяки багаторічній спрямованій підготовці, регулярному проведенню чемпіонатів області та участі у чемпіонатах України, організації виїзду найсильніших спортсменів на змагання за кордон, участі у змаганнях з суміжних видів спорту (спортивне орієнтування, крос).DSCN9898DSCN9895