ХЕРСОНСЬКИЙ ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ

Фестиваль “Іскри натхнення”

Фестиваль дитячої художньої самодіяльної творчості «Іскри натхнення»  проводиться серед освітніх закладів Дніпровського району з 2001 року.

Організатор фестивалю Херсонський Центр позашкільної роботи.

Фестиваль дитячої художньої самодіяльної творчості «Іскри натхнення» став уже традиційним, в останні роки проходить в рамках обласного огляду-конкурсу «Таврійський барвограй», в якому беруть участь майже всі навчальні заклади Дніпровського району. Журі, яке складається з числа фахівців – працівників Центру, за окремим графіком відвідує освітні заклади, творчі колективи яких, демонструють своє мистецтво. Концертні фестивальні програми складаються з найкращих виступів шкільних колективів та окремих  учасників: вокалістів, читців, танцюристів, тощо. Згідно положень про фестивалі підводяться підсумки та відбір концертних номерів на підсумковий концерт, який одночасно є міським та обласним етапом огляду-конкурсу «Таврійський барвограй».

Журі, з фахівців – керівників Центру, проводить аналіз роботи в освітніх закладах по розвитку художньої творчості школярів та  підводить підсумки виступів творчих колективів ЗНЗ на фестивалі і надає матеріали в підсумковий наказ. Результати фестивалю за 3 роки:

«Іскри натхнення»
                       2011                        2012                           2013
ЗНЗ учасники ЗНЗ учасники ЗНЗ учасники
16Переможці: №32,36,48,52 967 16Переможці: 32,38,48,52 928 18Переможці:32,52,53 991

 

Високий виконавський рівень з року в рік показують творчі колективи ЗНЗ № 32,52.

Але не всі  концертні програми шкільних аматорів відрізняються сценічною культурою, масовістю, різножанровістю та виконавською майстерністю.  Майже в кожній програмі мають місце  номери  на середньому  рівні, які знизили враження від виступів. На жаль в школах не достатньо годин гурткової роботи художньо-естетичного напряму, щоб підготувати концертну програму на високому виконавчому рівні.

Останнім часом в школах втрачається хоровий спів, цей жанр стає не доступним для багатьох школярів, які могли б розвивати свої творчі здібності в колективі, виховувати в собі естетичний смак, формуватись як особистість.

Цікаво відзначити, що останнім часом, на конкурсах «Творчої лабораторії» та фестивалі «Іскри натхнення» бачимо роботу вчителів молодших класів, класних керівників та небайдужих вчителів, які показують творчі роботи з школярами. Це, насамперед, обрядові програми народних традицій, театральні постановки, інсценівки літературних творів. Не дивлячись на те, що декому з керівників не вистачає професіоналізму, така діяльність дуже позитивна і дає поштовх розвивати творчі здібності. Часто підкупають ентузіазм та піднесення з яким діти виконують твори.

Позитивним показником є збільшення кількості учасників шкільної самодіяльної творчості, що свідчить про підвищення творчої активності дітей в освітніх закладах району, а збільшення кількості учасників – ЗНЗ про популярність та необхідність самого фестивалю.

Яндекс.Метрика